+905326733625
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Firmamız Hakkında

AKÇİÇEK ELYAF ‘ ın temeli ilk olarak 1960 yılında küçük bir yüncü dükkânı olarak atılmıştır. Dedemiz Mehmet AKÇİÇEK (Yüncü Kara Mehmet) Ordu ve yaylarından temin ettiği hakiki Karadeniz koyunu yünlerini mütevazi dükkanında Orduluların hizmetine sunmuştur. O yıllarda, yaylı yatakların bulunmadığı dönemlerde, insanlar yatak ve yorgan ihtiyaçlarını doğal saf koyunyünlerinden sağlamaktaydılar. Dolayısı ile AKÇİÇEK ELYAF olarak Ordu da hemen hemen her evde bulunan yatak, yorgan ve yastıklarda, ürünlerimizin bulunmasının haklı gururu ve sevincini yaşamaktayız.

Misyonumuz
  • Müşteri odaklı çalışma prensibi
  • Çevreye duyarlı ürünler
  • Uluslararası standartlarda kalite
  • %100 Müşteri Memnuniyeti
Vizyonumuz

Değişken Pazar koşullarında, kısa sürede özellikle silikon elyaf üretiminde sektörün sayılı firmaları arasında yer edinen AKÇİÇEK ELYAF, hızlı ve esnek çalışma politikasını benimseyerek, müşteri ihtiyaçlarını tam ve zamanında karşılamayı ilke edinmiştir. Genç, dinamik ve tecrübeli kadrosuyla, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek evrensel standartlarda yenilikçi ve yaratıcı ürünler sunmayı hedeflemiştir.

Kısa sürede kazandığımız ivme ve marka olma yolundaki gayretimiz; kalite, sunum, istikrar ve farklılığımız, değişen ve gelişen pazarda birinci tercih olmamızı sağlamış ve haklı gururumuz olmuştur.

Firma Tarihçesi

İkinci kuşak olarak Babamız Muharrem AKÇİÇEK ile sektörde yenilenme ve global dünya da ki ürünlere paralel olarak ürün yelpazesini genişleterek yıkanmış yün, elyaf, silikon elyaf, boncuk silikon elyaf gibi yeni ihtiyaçların getirdiği ürünler mağazamız da yerlerini almışlardır. Bu süreçte Ordu merkez’ in dışında diğer tüm ilçelerde ürünlerimizden memnun kalan müşterilerimizin taleplerini karşılamak üzere ilçe mağazalarımız da açılmıştır.

Üçüncü kuşak olarak Erbil AKÇİÇEK ile Şirketimiz yeni bir inovasyon atağına kalkmıştır.  Birinci ve İkinci kuşak ürünlerimizin yanı sıra ev tekstili üzerine inovatif fikirler geliştirerek tamamen kendi ürünlerimiz olan AKÇİÇEK ELYAF markalı yastık, yorgan, pike ürünlerimizi piyasaya sürmüş bulunmaktayız. Kendi imalatımız olan ürünlerimizin tasarım ve üretim aşamalarında sıfır taviz ilkesi benimsenmiş olup müşterilerimizin daha rahat uyku ve konforu için en kaliteli malzeme kullanımı tercih edilmiştir.

Bu başarının altında üstün kalite, güven ilkeleri ile hayata geçirilen %100 müşteri mutluluğu odaklılığı yatmaktadır.

Kalite Politikamız

Müşterilerimiz sahip olduğumuz en önemli değer olduğunu kabul edip onların beklentilerini aşan ürün sunmak.
Daima en iyi olmak.
Öncülüğünü yaptığımız faaliyet alanımızda lider olmak ve süreçlerimizi sürekli iyileştirerek konumumuzu sürekli korumak, uygulamalarımızda diğer kuruluşlara örnek olmak.
“Ürünlerimizin kalitesi, çalışanlarımızın kalitesiyle başlar.” Prensibinden yola çıkarak, çalışan mutluluğunu ve takım çalışmasını ön planda tutmak.
Kaynaklarımızı etkin olarak kullanmak, verimliliği sürekli olarak artırmak.
Müşterilerimizle yapıcı bir işbirliğini geliştirerek kısa vadeli küçük kazançlar yerine, uzun vadede kalıcı ve büyük kazançlar elde etmek.
Dürüstlük, kurallara uyum ve iş ahlakını her şeyin üstünde tutmak.
Faaliyetlerimizi IATF 16949:2016 – ISO 9001:2015 standartları şartlarını ve ilkelerini temel alarak oluşturduğumuz Kalite Yönetim Sistemimizdeki dokümanlarda tanımladığımız yöntem ve iş akışına uygun, planlı, sistematik olarak yürütmek ve yönetmek.

Bizimle İletişime Geçin