+905326733625
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ORDU’DAN YENİ BİR MARKA DOĞUYOR #6

24 Şubat 2022
201 kez görüntülendi
ORDU’DAN YENİ BİR MARKA DOĞUYOR #6

Ordu’nun en eski işyerlerinden olan ‘Akçiçek Yün Ticaret’ Ordu’da farklı ürünlere imza atmaya devam ediyor. Ailenin 3. Kuşağı olan Erbil Akçiçek Ordu’da kurduğu imalathane ile boncuk elyaf ve yastık silikon elyaf başta olmak üzere 20 çeşit ürün imal ederek sektörde marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Ordu Şarkiye Mahallesi’nde 1960 Yılında dede Mehmet Akçiçek tarafından kurularak oğlu Muharrem Akçiçek’de devredilen Akçiçek Ticaret, 3. kuşağın temsilcisi Erbil Akçiçek tarafından kurulan imalathane ile Ordu’nun sınırlarını aştı. Koronavirüse rağmen Ata Sanayi’nde kurduğu imalathane ile boncuk elyaf, silikon elyaf ve 20’ye yakın ürün ile hizmet ağını genişleten Akçiçek Yün Ticaret, yün ve pamuk tüccarlığının yanı sıra ünlü firmalara yastık ve yatak imalatı, İhalelere katılarak özel ve devlet yurtlarına, şantiyelere yastık ve yatak temin ediyor. Çorum’dan Artvin’e birçok ile imal ettiği ürünlerin satış ve pazarlamasını yapan Akçiçek Yün Ticaret’in 3. Kuşak temsilcisi Erbil Akçiçek, hedeflerinin imal edecekleri elyaf yorganın dağıtım ve pazarlamasını tüm Türkiye’ye yapıp sektörde yerini sağlamlaştırmak olduğunu söylüyor.

Dedesi Mehmet, babası Muharrem Akçiçek’den edindiği bilgilerle beraber yenilikçi atılımlar yapan 3. Kuşağın temsilcisi, Genç iş insanı Erbil Akçiçek, hedefinin ise dede ve babasından devraldığı Akçiçek Yün Ticaret’i marka yapmak olduğunu söylüyor.  Bunun içinde gece gündüz demeden imalat yapıp çeşitlerini çoğalttıklarını söyleyen Akçiçek, “şimdilik 5 kişi istihdam ediyoruz. Ancak ağımızı genişlettikçe hem marka olma hem de ekonomi ve istihdam yaratma yolunda emin adımlarla hedefimize doğru yol alacağız. Benim isteğim hem Orduluların hem de Karadeniz illerinin 5 kişi ile başladığımız imalathanemize ve ürünlerimize sahip çıkmaları. Ondan sonra gerisi gelir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?